Smiley face

NOVINKY

arr319.6. Výprodej šamponů NaturadoZ důvodu přechodu na bezsulfátovou kosmetiku Vám nyní nabízíme doprodej šamponů značky Naturado en...

KONTAKTY

Bc. Dita Hofrichterová
Hlavní 1976/28a
500 08 Hradec Králové
tel: +420 721 306 599
info@lavender.cz

O NÁS » O mýdlech » Přírodní mořské houby
Přírodní mořské houby

Mořské houby jsou živočichové patřící do kmene Porifera (houbovci), latinský název Phylum porifea. Jsou to většinou mořští živočichové, vícebuněční, ale s jednodušší stavbou těla. Žijí přisedle (tedy nepohybují se z místa na místo), mohou metabolizovat, dýchat a rozmnožovat se. Živí se filtrováním mořské vody a zadržováním látek, které z této vody filtrují. Jedná se převážně o mikrořasy, bakterie a protozy. Mořské houby mají nepravidelný a velice rozmanitý tvar, velikost od několika mm až po 2 metry. Barva může být žlutá, ale také modrá, oranžová, červená,... V mořích existuje kolem 9000 různých druhů hub.

Údržba mořské houby

Po použití vyperte Vaši houbu pod proudem čisté teplé vody. Voda nesmí přesáhnout teplotu 50 st.C. Z houby dobře vymyjte veškeré zbytky mýdla nebo sprchového gelu. Houbu opatrně vyždímejte a nechte volně usušit.

Jednou za čas můžete houbu vyprat v misce s teplou vodou, do které jste přidali 1 polévkovou lžíci jedlé sody. Do tohoto roztoku nejprve houbu několikrát namočte a následně vyždímejte, poté ji v misce nechte namočenou po dobu 30 - 60 minut. Poté houbu ještě znovu vyperte pod čistou tekoucí vodou a nechte usušit na volném vzduchu.

V našem eshopu si můžete zakoupit 2 druhy mořské houby, které nám dodává italské společnost Rosenfeld:

Mořská houba ARCHIPELAGO

Klasická mořská houba se středními póry, původ: Středozemní moře.

Má vysokou elasticitu a dlouhou životnost. Velmi dobře čistí pokožku, podporuje prokrvení, jemně masíruje, šetrně odstraňuje odumřelé buňky. Je rovněž doporučena pro citlivou dětskou pokožku. Tuto houbu nabízíme v následujících jakostech:

EXTRA: nejvyšší kvalita, pravidelný tvar

2. jakost: vysoká kvalita, méně pravidelný tvar

Mořská houba CORAL REEF

Mořská houba původem z Atlantického oceánu. Má střední velikost pórů. Svou kvalitou je velmi podobná houbám ze Středozemního moře. Má velmi jemnou strukturu. Jedná se pravděpodobně o nejprodávanější mořskou houbu v Evropě. Tuto houbu nabízíme v kvalitě:

1. jakost: vysoká kvalita, pravidelný kulatý tvar