Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Smiley face

NOVINKY

arr319.6. Výprodej šamponů NaturadoZ důvodu přechodu na bezsulfátovou kosmetiku Vám nyní nabízíme doprodej šamponů značky Naturado en...

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Ing. Dita Hofrichterová
Hlavní 1976/28a
500 08 Hradec Králové
tel: +420 721 306 599
info@lavender.cz
Sp. zn. 360201 - Magistrát města Hradec Králové

O NÁS » O mýdlech » Přírodní mořské houby
Přírodní mořské houby

Mořské houby jsou živočichové patřící do kmene Porifera (houbovci), latinský název Phylum porifea. Jsou to většinou mořští živočichové, vícebuněční, ale s jednodušší stavbou těla. Žijí přisedle (tedy nepohybují se z místa na místo), mohou metabolizovat, dýchat a rozmnožovat se. Živí se filtrováním mořské vody a zadržováním látek, které z této vody filtrují. Jedná se převážně o mikrořasy, bakterie a protozy. Mořské houby mají nepravidelný a velice rozmanitý tvar, velikost od několika mm až po 2 metry. Barva může být žlutá, ale také modrá, oranžová, červená,... V mořích existuje kolem 9000 různých druhů hub.

Údržba mořské houby

Po použití vyperte Vaši houbu pod proudem čisté teplé vody. Voda nesmí přesáhnout teplotu 50 st.C. Z houby dobře vymyjte veškeré zbytky mýdla nebo sprchového gelu. Houbu opatrně vyždímejte a nechte volně usušit.

Jednou za čas můžete houbu vyprat v misce s teplou vodou, do které jste přidali 1 polévkovou lžíci jedlé sody. Do tohoto roztoku nejprve houbu několikrát namočte a následně vyždímejte, poté ji v misce nechte namočenou po dobu 30 - 60 minut. Poté houbu ještě znovu vyperte pod čistou tekoucí vodou a nechte usušit na volném vzduchu.

V našem eshopu si můžete zakoupit 2 druhy mořské houby, které nám dodává italské společnost Rosenfeld:

Mořská houba ARCHIPELAGO

Klasická mořská houba se středními póry, původ: Středozemní moře.

Má vysokou elasticitu a dlouhou životnost. Velmi dobře čistí pokožku, podporuje prokrvení, jemně masíruje, šetrně odstraňuje odumřelé buňky. Je rovněž doporučena pro citlivou dětskou pokožku. Tuto houbu nabízíme v následujících jakostech:

EXTRA: nejvyšší kvalita, pravidelný tvar

2. jakost: vysoká kvalita, méně pravidelný tvar

Mořská houba CORAL REEF

Mořská houba původem z Atlantického oceánu. Má střední velikost pórů. Svou kvalitou je velmi podobná houbám ze Středozemního moře. Má velmi jemnou strukturu. Jedná se pravděpodobně o nejprodávanější mořskou houbu v Evropě. Tuto houbu nabízíme v kvalitě:

1. jakost: vysoká kvalita, pravidelný kulatý tvar